Hamileyken İliskiye Girilirmi

yorum yok
210 views okuma
4 Nisan, 2019
hamilelikte cinsel ilişki

Genel olarak, hamileliğinizin risk altında olduğunu ve reçeteli yatak istirahati gerektirdiğini öğrendiğinizde, bu soru siz ve eşiniz arasında, “Hala seks yapabilir miyiz? Sorusu var.

Ne yazık ki, bu sorunun cevabı en yaygın olarak “Hayır” dır ve yeni bir dizi soru için bir katalizördür.

  • Yatakta dinlenirken neden eşimle seks yapamıyorum?
  • İstisnalar ne zamandır?
  • Bu süre zarfında ortağımla yakın kalmak mümkün olacak mı?
  • Ben seks yapmak bile istemiyorum! Bu normal mi?
  • Seks olmadan ilişkimdeki samimiyeti nasıl korurum?

Bu soruların hepsi normal, ortak ve evet, mükemmel mantıklı cevapları var. Aşağıda, sizi yatak istirahatinde samimiyeti korumanın güzelliği üzerine aydınlatacak şekilde, netleşmeyen bir soru-cevap formatında derledim.

Yatakta Dinlenirken Neden Eşimle Seks Yapamıyorum?

Maalesef, yatak istirahati vakalarının çoğu, erken dönem olası doğum riskini sınırlamak için cinsel ilişkiden kaçınmak için bir çift gerektirir. Bu, kadının orgazmının pelvik organları ritmik kasılmalarla nasıl etkilediğinden kaynaklanmaktadır. Bu tür uterus kasılmaları, erken dönem emeğe neden olan şeydir ve risk altındaki bir kadın için en ufak bir aktivite bile onları teşvik edebilir. Bir kadının orgazm hamilelikten çok daha güçlü olduğu için, cinsel organlar nedeniyle cinsel, yatak istirahati sırasında en kötü aktivite türü. Ayrıca sperm, serviksi yumuşatan ve olgunlaştıran doğal prostaglandinlere sahiptir. Bu, randevu tarihine göre iyi bir şey, fakat erken doğum riski altındaysanız değil. Biliyorum; Büyük serseri, değil mi?

Ne zaman istisnalar vardır?

Aslında birkaçı. Sizi erken dönem emek için yüksek risk altında bırakmayan birkaç yatak istirahat durumu vardır, çünkü riskler başka yerdedir. Yatak istirahatınızın sebebi Gebelik Diyabeti veya Preeklampsiyi içermeyen Hipertansiyon ise sadece modifiye yatak istirahatine maruz kalabilirsiniz ve bu nedenle çok sınırlı cinsel aktiviteye girmenize izin verilebilir. Teşhisinizin tam parametrelerini daima doktorunuzla tartışın ve neyin güvenli olup olmadığına karar vermesine izin verin.

Bu Süre zarfında Ortağımla Samimi Kalmak Mümkün Mü? Endişeliyim.

Lütfen endişelenme anne! Evet; Bu zor zamanlarda ilişkinizde samimiyeti canlı tutmak çok kolaydır, çünkü hepsi bu kadar zor. Sizin ve eşinizin ikiniz için en iyi olanı bulmak için uğraşmayacağı bir şey değil. Aslında, yakınlığı korumanız sizin için çok önemlidir ve bazı çiftler birbirleriyle daha yakın olduklarını keşfeder, çünkü yakınlıklarının diğer yollarını keşfetmeye zorlanırlar.

Yakınlık sözlüğün tanımının “en özel ya da kişisel; yakından tanıdığı ya da ilişkilendirildiği; çok tanıdık” olduğunu unutmayın. Seks hiçbir şekilde özel, kişisel, tanıdık veya yakından tanımanın tek yoludur. Her ilişkide sevgi, takdir ve birbirinizi düşünebileceğiniz şekilde göstermek tüm ilişkilerde önemlidir.

Dürüst? Ben o kadar sersemlemiyorum. Şu Anda Gerçekten Seks İstemiyorum; Bu normal mi?

Eğer nasıl hissediyorsan o zaman tamamen normal. Dahası, hamilelik sırasında her kadın farklıdır ve bu dünyada libidonunun ne yapacağını tahmin edebilecek bir ruh yoktur. Birçok kadın libido üzerinde olumsuz etkisi olan hormonal dalgalanmalardan dolayı cinsiyete tamamen ilgi duymadığını hisseder. Seni kim suçlayabilir? Ağrılar, ağrılar, yorgunluk, mide bulantısı ve vücudunuzdaki bir kasırga sizden dalgalanıyor, bu yüzden seks yapmak istememe konusunda garip hissetmeyin. Bununla birlikte, bununla birlikte, samimiyetinizi başka şekillerde sürdürmek ilişkiniz için hala çok önemlidir.

Seks Yapmadan İlişkimdeki Yakınlığı Nasıl Korurum?

Eşinizi duygusal, zihinsel ve tutkuyla kendinize yakın tutun. Tutkuyla seks yapmak, konuşmak, dokunmak ve birbirlerine sevgi ve ilgi göstermek gibi. Sizin için en iyi olanı, çeşitli masaj biçimleri, samimi öpüşme veya sadece birbirlerini tutarken tutup tutmamaya başlayın. Eşinizle istediğiniz kadar samimi kalabilirsiniz – sadece birkaç geçici değişiklik olacak, hepsi bu!

Birbirinize iltifat etmeyi deneyin. En küçük şeyler için birbirinize teşekkür ederim. Yatak istirahatindeyken, makyaj yapmak, saçınızı yıkamak ve yapmak vb. İçin zaman ayırmaya devam edin. Görünümünüzde olduğu kadar sert olun. Bunu fark edecek ve takdir edecektir. Hatta küçük aşk notları yazabilir ve birinin sizin için işyerine ya da kendi evinize postalamasını bile sağlayabilirsiniz, böylece eve geldiğinde postayı açar. Küçük sevgi dolu jestler çok uzağa gider. Bu zorlu dönem boyunca yaratıcı olun. Birbirinizi ve sağlıklı bebeğiniz için yaptığınız fedakarlıkları kabul ettiğinizde hayatınızı kolaylaştıracak.

Daima bebek için iyi kararlar almayı daima unutmayın ve bu süre zarfında mümkün olduğunca çok rehberlik alın. Ücretsiz “Sağlıklı Doğum Kitapçığı-6 Daha Güvenli Bir Doğum İçin Adımlar” için, doğum öncesi ve sırasında kararlarınızı destekleyen ve yönlendiren altı basit adımla dolu olan ve sizin ve bebeğiniz için daha güvenli ve sağlıklı bir doğum için, aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

İlişki ve Orgazm

İlk seksimde bir şeylerin olduğunu biliyordum. Hiçbir şey hissetmedim. ...

İlişki ve Orgazm

Eğer herhangi birimiz seks eğitimi alıyorsa (çoğumuz yapmıyoruz), verilen ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?