İlişki Yardımı

İlişki Yardımı

Sağlıklı, güvenli bir romantik ilişki yaşamda süregelen bir destek ve mutluluk kaynağı olabilir. Sağlığınızın tüm yönlerini, fiziksel ve zihinsel sağlığınızdan işinize ve başkalarıyla bağlantılarınıza kadar güçlendirebilir. Ancak, destekleyici olmayan bir ilişki, duygusal olarak size büyük bir drenaj olabilir. Sevgi ve ilişkiler işinizi, bağlılığınızı ve eşinizle uyum ve değişim isteğini alır. Sağlıklı bir ilişkiyi güçlü bir şekilde sürdürmek ya da kayalarda bir ilişkiyi tamir etmek için aradığınız bu ipuçları, bakım veren ve kalıcı bir birlik oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İlişkinizi nasıl güçlendirirsiniz ve son olarak nasıl sevişebilirsiniz?
Çoğu insan için, aşık olmak genellikle gerçekleşir. Taahhüt ve çalışma gerektiren “aşık olmak” deneyimini koruyor. Ödüllerini alsa da, bu çabaya değer. Sevgi deneyimine düşeni korumak veya yeniden alevlendirmek için şimdi adımlar atmakla, ömür boyu bile sürecek anlamlı bir ilişki kurabilirsiniz.

Sağlıklı bir sevgi ilişkisi nedir?
Herkesin ilişkisi benzersizdir ve insanlar birçok farklı nedenden dolayı bir araya gelirler. Fakat iyi ilişkilerin ortak olduğu bazı şeyler var. Sağlıklı ilişkilerin temel prensiplerini bilmek, onları hem mutlu hem de mutsuz, anlamlı, tatmin edici ve heyecan verici tutmaya yardımcı olur.

Birbirine bağlı kalmak. Bazı ilişkiler barışçıl bir arada yaşamaya sıkışmış, ancak birbirleriyle gerçek anlamda ilişkilendirilmeden ve birlikte çalışmadan. Yüzeyde durağan görünebilirken, katılım ve iletişim eksikliği mesafeyi artırır. Önemli bir şey hakkında konuşmanız gerektiğinde, bağlantı ve anlayış artık orada olmayabilir.

(Saygılı) anlaşmazlıktan korkma. Bazı çiftler bazı şeyleri sessizce konuşurlarken, diğerleri seslerini yükseltebilir ve tutkuyla katılabilir. Güçlü bir ilişkide anahtar olsa da, çatışma korkusu olmamalıdır. Misilleme korkusu olmadan sizi rahatsız eden şeyleri ifade etmenin güvenli olması ve aşağılanma, bozulma ya da haklı olma konusunda ısrar etmeksizin çatışmayı çözebilmeniz gerekir.

Dış ilişkileri ve çıkarları canlı tutmak. Romantik kurgu ya da filmlerin iddialarına rağmen, hiçbir kişi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Aslında eşinizden çok fazla beklemek, ilişki üzerinde sağlıksız bir baskı yaratabilir. Romantik ilişkinizi teşvik etmek ve zenginleştirmek için, aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıları korumak ve ilişkilerin dışında hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı korumak önemlidir.

Açık ve dürüst iletişim. İyi iletişim, herhangi bir ilişkinin anahtar parçasıdır. Her iki insan da ihtiyaçlarını, korkularını ve arzularını ifade etmede rahat hissettiğinde, güven ve bağlar güçlendirilir. İyi iletişimin büyük bir kısmı sözel olmayan ipuçlarıdır. İyi bir ilişki için, her bireyin kendi ve eşinin sözel olmayan ipuçlarını veya “beden dilini” anlaması gerekir .

İpucu 1: Birlikte kaliteli zaman geçirin
Birbirinize bakmak ve dinlemek için aşık oluyorsunuz. Aynı özenli yollarla bakmaya ve dinlemeye devam ederseniz, uzun vadede aşk deneyimindeki düşüşü devam ettirebilirsiniz. Muhtemelen sevdiğinle çıktığın zamanların düşkün anıları vardır. Her şey yeni ve heyecan verici görünüyordu ve muhtemelen birlikte sohbet ediyor ya da denemek için yeni, heyecan verici şeylerle saatler geçiriyordunuz. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, iş, aile, diğer yükümlülükler ve hepimizin zamana ihtiyacı olan ihtiyaçlar, zamanı birlikte bulmayı zorlaştırabilir.

Birçok çift, erken buluşma günlerinin yüz yüze iletişiminin yavaş yavaş acele edilen metinler, e-postalar ve anlık mesajlarla değiştirildiğini görüyor. Dijital iletişim bazı amaçlar için harika olsa da, beyin ve sinir sisteminizi yüz yüze iletişimde olduğu gibi olumlu etkilemez. Her ikinizin de sevdiğini hissetmeniz gereken duygusal ipuçlarını sadece insanlara iletebilirsiniz, bu yüzden hayat ne kadar meşgul olursa olsun, birlikte vakit geçirmeniz önemlidir.

Başkalarına fayda sağlayan şeyleri birlikte yapın
Yakın ve bağlı kalmanın en güçlü yollarından biri, sizin ve eşinizin ilişkinin dışında bir şey üzerinde ortaklaşa odaklanmasıdır. Her ikiniz için anlamı olan bir sebep, proje veya topluluk çalışması için gönüllülük, yeni ve ilginç bir ilişkiyi koruyabilir. Ayrıca, hem yeni insanlara hem de fikirlere açığa çıkabilir, birlikte yeni zorluklarla başa çıkma fırsatı sunabilir ve birbirleriyle etkileşimde bulunmanın yeni yollarını sağlayabilir.

Stres, anksiyete ve depresyonun hafifletilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, başkalarına fayda sağlamak için işler yapmak muazzam bir zevk sunar. İnsanoğlu başkalarına yardım etmek için sıkı sıkıya bağlıdır. Ne kadar çok yardım ederseniz, o kadar mutlu hissedersiniz ki bireyler ve bir çift olarak.

KADININ CINSEL ZEVKINI ARTIRAN BESLENME TÜRÜ sayfamızı ziyaret edebilirisniz.

02 Nisan 2018 - 01:05

ReGoR

126 views

1 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende asilsohbet.net Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi asilsohbet.net

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli