Sohbet Nedir?

6 yorum
112 views okuma
25 Ocak, 2020
mobil oda

Sohbet nedir Sorusuna Yüzyıllar öncesinden bu yana yani dünya kurulalıdan beri insanlar her zaman konuşarak anlaşmışlardır. Yani insanların arasındaki iletişim her zaman konuşarak sesli olarak sağlanmaktadır. Fakat son zamanlarda gelişen teknoloji konuşma ortamlarını biraz değiştirmiş ve insanların bir çoğu artık konuşarak değil yazışarak anlaşmaya başlamışlardır. Yaşantımızda büyük bir renk getiren teknolojik cihazlar sayesinde sohbetler artık internet üzerinden sohbet odaları kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Her yaştan kişinin sohbet odalarında yeni tanıştığı arkadaşları ile sohbet etmesi artık mümkündür. Sohbet odalarının tarihi doksanlı yıllarda başlasa da sohbet odaları gittikçe gelişerek artık ortamlarına yazışma sayesinde sohbet etme ile birlikte sesli sohbet ve görüntülü sohbet eklemesi de gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktadır. Bu da bir çok kişinin saatler boyunca canlı karşılıklı görüntülü ve sesli bir şekilde sohbet etmelerini sağlamaktadır.

Farklı Şehirlerden Arkadaşlar

İnsanlar eskilerden beri aynı okuldan, aynı mahalleden ve aynı işyerinden arkadaşlar edinerek tek bir alanda arkadaşlık kurmak zorunda kalmışlardır. Fakat Kolayca Arkadaş Bulma ve Çevrimiçi Sohbet Odalarında Başarılı Olma chat ortamlarının insanlara sunmuş olduğu faydalardan birisi de farklı şehirlerdeki kişiler ile arkadaşlık da kurulabileceğidir. Şehir seçenekleri üzerinden bir şehir seçilerek bu şehirdeki kişi ile muhabbete başlanabilir. Mesela sohbet Ankara her zaman tercih edilen sohbet odalarından birisidir. Genel olarak bakıldığında kendi şehrinde olan kişilerin de tercih edebileceği şehir sohbetleri Ankara-İzmir, İstanbul-Ankara, Bursa-Eskişehir ve tüm şehirlerarasında yapılabilmektedir.

Argo Kelime Kullanılmamalı

Chat esnasında bir çok kurala da uyulması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Chat esnasında kesinlikle sohbet edilen kişinin de bir insan olduğu unutulmamalı ve kişi ona göre sohbet ortamı kurmalıdır. Argo konuşma tarzı veya küfürlü konuşma tarzı kesinlikle benimsenmemeli ve seviyeli sohbet edilmeye dikkat edilmelidir. Kişiler sohbet esnasında ne kadar da karşısındaki kişiyi tanımasa da ahlaka mugayir olan kelimeler hiç tanımadığı kişilere de insanlar tarafından asla söylenmemelidir. Kişilere sohbet etmeye başlamadan önce kendisi ile sohbet etmek isteyip istemediği sorulmalı ve buna göre sohbete başlanmalıdır. Sohbete başladıktan sonra kişi istediğinde tekli kişiler ile sohbet ederken, istediğinde grup arkadaşlıkları da kurabilir ve kalabalık gruplarda konuşma yapabilir.


ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

mobil oda

Asilsohbet mobil oda nedir? Asilsohbet mobil oda insanların bilgisayar olmadan ...

Sohbet Sitesi Kuralları

Teknoloji Gelişti Sanal Arkadaşlıklar Arttı İnternet üzerinden muhabbet etmek ...

Gençler İçin Sohbet Odaları

Gençler İçin Sohbet Odaları Günümüzde internet üzerinde zaman geçiren ...

YorumlarYorumlar (6 Yorum)

 • Gerçekten çok güzel bir site sohbet ederken çok iyi insanlarla tanıştım bu hizmeti sağlayan ReGoR nikki arkadaşa çok tesekkur eder başarı larının devamını dilerim

 • […] ziyaret edin . Bu portal ücretsiz mobil sohbet hizmetleri sunmaktadır.  Bir önceki makalemizde Sohbet Nedir  başlıklı yazımızı paylaşmıştık isterseniz sohbet nedir sayfamıza bir göz […]

 • Oldukça kaliteli bir site. Kaliteli insanlarıın kaynaştığı bence en güzel platform. Biz hepimiz buradayız..

 • Kaliteli ve şahane bir sohbet sıtesıdır her kesı beklerız sıteye kalıttelı ve sohbetın tek adresi Asilsohbet.nettir

 • Aşk kapıyı çalmıyorsa eğer iş başa düştü demektir!
  O gelmiyorsa, hadi biz ona gidelim…
  Tek yapman gereken kendine güzel bir nick seçip, hemen yeni arkadaşlıklar kurmaya başlamak.
  Ben bu konuda seçimimi http://www.asilsohbet.net ‘den yana kullandım. Sohbet sitesine girdiğiniz andan itibaren kendinizi sınırsız bir eğlence ve tanışma ortamının tam ortasında buluyorsunuz.
  http://www.asilsohbet.net ‘in Türkiye’nin en kaliteli, mobil uyumlu sohbet sitelerinden bir tanesi olduğunu ve bence Yurtdışı ve Türkiye genelinde chat yapmak isteyenlerin ilk tercihi olması gerektiğini düşünüyorum. Sitede özellikle bir bayan olarak huzurlu bir ortam sağlanmış diyebilirim. Bunun için tüm yetkililer sürekli takipteler, öneri ya da şikayetleriniz olduğunda anında işlem yapabiliyorlar. Kısacası burada güvendeyiz. Gerçek AŞK, gerçek dostluklar, kaliteli sohbet hepsi bir arada…

  • Öncelikle Çağla arkadaşımıza Bizi tercih edip ve bu güzel yorumu için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hedefimiz Asilsohbet yönetimi olarak her zaman kullanıcılara seviyeli Sohbet ortamını en güzel şekilde sağlamaktır.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?