Teknoloji Gelişti Sanal Arkadaşlıklar Arttı

yorum yok
686 views okuma
12 Ekim, 2018
Sohbet Sitesi Kuralları

Teknoloji Gelişti Sanal Arkadaşlıklar Arttı

İnternet üzerinden muhabbet etmek ve arkadaş edinmek ne kadar bazı kişilere uygun olmayan davranış olarak görünse de aslında yalnızlığını gidermek isteyen kişiler için mükemmel sonuçlar oluşturabilmektedir. Yalnızlık bazı kişiler tarafından ne kadar çok sevilse de çoğu kişi tarafından yalnızlık sevilmemektedir. Bu nedenden dolayı, iş arkadaşlığı, okul arkadaşlığı ve mahalle arkadaşlığı kuramayan kişiler sohbet hattı sayesinde birçok kişi ile sohbet edebilmekte ve arkadaş olabilmektedir. Sohbet sitelerine giriş genel olarak ücretsiz ve üyeliksizdir. Yani her sohbet etmek isteyen yeni arkadaşlar edinmek isteyen kişiler sohbet odalarına giriş yaparak sohbete başlayabilir. Sohbet konusunu belirlemek her zaman sohbet eden grupların ve sohbet eden ikili kişilerin elindedir. Yani sohbet konusu sohbetin gelişimine göre belirlenmektedir.

Sohbet Sitesi Kuralları

Teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte birçok kişi internet kullanımını artık saplantı haline getirmiş durumda. Uzmanlar tarafından yorucu olan internet kullanımı sürekli olarak film izlemek ve sürekli olarak internet üzerinden oyun oynamak olarak sayılıyor. İnternet üzerinden sohbet odalarına girerek sohbet etmek insanın dinlenmesine ve fikir paylaşımı yapabildiği için psikolojisinin düzelmesini sağlıyor. Çoğu zaman arkadaşları ile gün içinde buluşup görüşme imkanı bulamayan kişiler geç saatlerde veya gece saatlerinde de internet üzerinden chat odası sayesinde yeni arkadaşlıklar kurabiliyor. Fakat sohbet sitelerine girişte mutlaka sohbet sitelerinin kurallarına uyulması gerekiyor. Peki; sohbet sitesi kuralları neler ırc sohbet yapabilmek için hangi kurallara uyulması gerekiyor?

  • Telefon numarası, ikametgâh adresi, kredi kartı hesaplarının numaraları gibi özel bilgiler yeni tanışılan ve yeni arkadaşlık kurulan kişilere verilmemelidir.
  • Chat ortamına girdikten sonra kesinlikle argo kelimeler ve küfürlü kelimelerin yazılması, görüntülü veya sesli olarak söylenmesi yasaktır.
  • Büyük harfler ile yazı yazmak chat ortamında bağırarak konuşma anlamına gelmektedir. Her zaman chat odalarında küçük harf büyük harf uyumuna dikkat ederek imla hatası yapmadan yazışmak gerekir.
  • Irk, din, dil ve eğitim hususunda kimseye hakaret etmemeli kişi kimseyi kınamamalıdır. Kesinlikle konuşma yaptığı kişinin bir makine değil yazışmalı olarak konuşsa da insan olduğunu bilmelidir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
ReGoR

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

mobil oda

Asilsohbet mobil oda nedir? Asilsohbet mobil oda insanların bilgisayar olmadan ...

Gençler İçin Sohbet Odaları

Gençler İçin Sohbet Odaları Günümüzde internet üzerinde zaman geçiren ...

Bedava Ve Üyeliksiz Sohbet

Bedava Ve Üyeliksiz Sohbet Gün geçmiyor ki teknolojinin bizlere tanımış ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?